Ogilvy herdenkt de gesneuvelden van WOI met een wereldwijd klaprozenveld.
Om de Groote Oorlog op gepaste wijze te herdenken bedacht Ogilvy een wereldwijde actie voor Toerisme Vlaanderen. Mensen kunnen zowel offline als online klaprooszaadjes planten voor een gesneuvelde.
In 2014 zal het 100 jaar geleden zijn dat ‘de Groote Oorlog’ uitbrak. Een verschrikkelijke periode waarbij 100.000’en de dood vonden. Voor al deze gesneuvelden kan er zowel offline als online een klaproos geplant worden. Offline door effectief klaprozen te planten, online door virtueel een klaproos te planten op de wereldkaart. Elke klaproos vertegenwoordigt 1 persoon van wie de naam bekend is. De zaadjes worden uitgedeeld bij verschillende evenementen in het buitenland (UK, Nederland, Ierland, Canada en USA, Nieuw-Zeeland en Australië, Frankrijk, Duitsland.) Daarnaast kan er ook via een FB-app een gesneuvelde herdacht worden.
(social-apps.be/toerismevlaanderen/poppyseeds)
Dit is de eerste actie van Ogilvy Brussels in het kader van een driejarige campagne met als doel de herinnering aan WOI levendig te houden en buitenlanders aan te zetten om deze herinnering actief te beleven in Vlaanderen.
Credits:
Client: Toerisme Vlaanderen
Agency: Ogilvy Brussels
Accounts: Sofie Sermon / Christine Hutsebaut
Creative Director: Sam De Win
Digital Creative Director: Seb De Roover
Creatives: Mieke Libert / Liesje Janssen
Webdesign: Amai
Production Company: Dreams & Creations