Met “The Recharge Experience” creëren Orange, Ogilvy Social.Lab en Panama hét energiepunt op de Belgische festivalzomer
Orange Belgium was aanwezig op zes grote Belgische festivals tijdens de zomer van 2026: Live is Live, Ostend Beach, Dour, Lokerse Feesten, Suikerrock en Ronquières. Samen met Ogilvy Social.Lab (OSL) en Panama rolde de telecomoperator een activatie uit die verder ging dan traditionele sponsoring visibiliteit, met één duidelijk doel: echte meerwaarde bieden aan de festivalgangers.
Het concept vertrekt vanuit een eenvoudig inzicht: op een festival is energie schaars en kostbaar, zowel die van de festivalgangers als die van hun smartphone. Het kloppend hart van de activatie, The Recharge Experience, bedacht en uitgewerkt door Panama, bood festivalgangers de mogelijkheid om hun smartphone op te laden, maar ook om even stoom af te blazen, connectie op te zoeken en te genieten van belevenissen rond drie pijlers: Recharge your body, Recharge your phone en Recharge your mind.
Van de festivalweide naar sociale media
Om de ervaring ook buiten de festivals tot leven te brengen, ontwierp Ogilvy Social.Lab de volledige social media-, creatieve en influencestrategie aan. Van strategische bedenking en creator casting tot contentproductie en zowel organische als paid distributie.
Belgische content creators Britt Valkenborghs, Maximiliaan Verheyen, Jacques Delfosse en Justin Dierckx trokken de verschillende weides op om de sfeer en de reacties van het publiek vast te leggen. Met straatinterviews, challenges en backstagecontent brachten zij The Recharge Experience naar de sociale kanalen, met de spontaniteit en de eigenheid die elk festival typeert.
Deze campagne toont hoe moderne sponsoring werkt wanneer fysieke beleving, contentcreatie en influencer marketing vanaf dag één hand in hand gaan. Daardoor leefde de activatie niet enkel ter plaatse op het terrein, maar bereikte ze ook een substantieel groter publiek via de platformen.
“Festivals zijn bij uitstek momenten van menselijke verbinding. Onze ambitie was dan ook niet om er simpelweg aanwezig te zijn, maar om festivalgangers echt verder te helpen. The Recharge Experience maakt dat idee heel tastbaar: het gaf iedereen de kans om energie bij te tanken, te connecteren met mekaar en voluit van de ervaring te genieten,” vetrouwt Ingrid Bauwens, Sponsoring & Brand Activation Manager bij Orange ons toe.
“Sponsoring werkt pas écht wanneer wat er op de wei gebeurt en wat er online leeft naadloos in elkaar overvloeien. Met ‘The Recharge Experience’ wilden we de sfeer van de festivals vertalen naar content die mensen ook écht willen bekijken en delen. De creators speelden daarin een sleutelrol: gaven de sfeer van de activaties mee vorm door hun eigen ogen en die van de bezoekers,” bevestigt Valérie Demeure, Business Director bij OSL.
Credits
OSL
- Account: Valérie Demeure, Marie Buyens, Camille Hourdain, Lou Sebasoni
- Influence: Sophie Scheyven
- Media: Léopold Lannoy, Maya Mertens
- Creatie: Jérémie Goldwasser, Adnan Chehima, Elmer Tazartez
Panama
- Account: Julie Theunis et Kim Louwagie
- Production Lead: Philippe Fontana
- Designer: Cédric Delongie
Client Orange Belgium : Ingrid Bauwens, Marie-Ange Gossens, Sabrina Schuller, Maude Marchal, Delphine Lenel, Miguel Aguza
